Kategorie
Turbomaxx Motoryzacja

Rolls-Royce Ghost od Mansory

Mansory nie boi się żadnego zadania, dlatego też nawet motoryzacyjna arystokracja nie jest dla tej firmy straszna. Właśnie zaprezentowano ciekawą wizję najnowszego Rolls-Roysa Ghost wykonaną przez tą firmę.

Pierwsza wersja zaprezentowana przez Mansory to Gold Edition, która ujrzała światło dzienne podczas ubiegłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Nowa wersja jest jednak znacznie grzeczniejsza, dlatego też dla wielu osób będzie na pewno znacznie ceiakwsza.

Tym razem szwajcarski tunera uznał, że nowy Rolls-Royce powstanie jedynie w trzech egzemplarzach. Każdy z nich otrzyma nowy perłowy lakier, by inne dodatki wyjątkowo z nim kontrastowały. Przedni zderzak otrzyma więcej chromowanej powierzchni, dodatkowo zmienione zostaną wloty powietrza. Na progach znajdą się subtelne listwy, a na tylnej klapie znajdziemy coś, czego nigdy byśmy nie spodziewali się zobaczyć w takim samochodzie – spojler, co prawda wyjątkowo niewielki.  Jeżeli chodzi o felgi to Rolls-Royce Ghost będzie poruszał się na 22-calowych alufelgach.

Również w środku dostrzeżemy wiele zmian

Na fotelach zobaczymy dwukolorową skórę, również deska rozdzielcza będzie wykończona specjalnym gatunkiem drewna. Tuner nie zapomniał też o specjalnych aluminiowych nakładkach na pedały oraz dodatkowym oświetleniu LED we wnętrzu.

Gdy jednak nie przypadnie nam do gustu wykonanie stylistyczne powinniśmy zwrócić przynajmniej uwagę na osiągi techniczne brytyjskiej limuzyny, które zostały znacznie zwiększone w porównaniu z seryjnym modele,. Po mechanicznych zabiegach (także na turbosprężarkach) tuner wycisnął z widlastej “dwunastki” 638 koni i 860 Nm, co przekłada się na przyspieszenie do setki w ciągu 4,5 s i możliwość pędzenia z prędkością 290 km/h. Fabrycznie silnik dysponuje mocą 570 koni i maksymalnym momentem obrotowym 760 Nm. Ghost osiąga setkę w 4,9 s i dobija do prędkości 250 km/h, ograniczonej elektronicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *