Kategorie
Turbomaxx Motoryzacja

Renault właśnie udostępnił….

Renault właśnie udostępnił pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu Latitude. Limuzyna ta jest przez koncern uważana za następcę modelu Vel Satis – samochodu wyjątkowego pod każdym względem, szczególnie pod względami stylistycznymi, bowiem wiele osób uważało, że był on zbyt odważny, by mógł stać się w swoich czasach rynkowym hitem sprzedaży. Teraz jednak francuski koncern postawił na bardziej konserwatywny pojazd.

Wygląd nie jest zbyt wyzywający

Biorąc pod uwagę poziom ekstrawagancji tego modelu Latitude bardziej plasuje się bliżej modelu Safrane, niż Vel Satisa o tak wyjątkowej i wyrazistej stylistyce. Latitude został zbudowany na bazie zmodyfikowanej na potrzeby nowego modelu płyty podłogowej Laguny Sedan, jest też obecnie największym modelem w gamie pojazdów Renault. Jego wymiary to 4,89 metra długości, 1,83 metra szerokości oraz 1,5 metra wysokości.  Na zdjęciach Latitude wydać się wyjątkowo znajomy, bowiem jest to tak naprawdę nowy Samsung SM5, który jest od stycznia tego roku obecny na rynkach azjatyckich.

W Europie Renault Latitude ma konkurować z BMW serii 5 oraz Mercedesem klasy E, z tego też powodu oprócz dwóch wyjątkowo mocnych silników pod maską otrzymamy również całkiem sporo systemów, które będą zapewniały niemały komfort kierowcy oraz pasażerom pojazdu. Znajdziemy więc tutaj między innymi wentylowane fotele z funkcją masażu, jonizator powietrza z rozpylaczem zapachów, trzystrefowa klimatyzacja czy zestaw audio firmy Bose oraz skrzynię biegów, którą można regenerować tutaj: Regeneracja skrzyni biegów – Z zewnątrz szyku nadawać mają tylne lampy w technologii LED oraz biksenonowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów. Na pewno nie jest to pełna lista, jednak producent jak do tej pory nie zdradził wszystkich szczegółów i czeka na oficjalną premierę z pokazaniem wszystkich smaczków.

Wszystko wskazuje, że światowa premiera modelu Latitude będzie miała miejsce w czasie sierpniowego salonu samochodowego w Moskwie. Kilka dni po nim trafi on do salonów samochodowych w krajach całej Azji, a także w Rosji, Turcji, Australii oraz Meksyk. Europejczycy będą zmuszeni poczekać kilka miesięcy, bowiem europejska premiera modelu Latitude będzie miała miejsce podczas październikowych targów motoryzacyjnych w Paryżu.  Najwcześniej nowe egzemplarze Renault Latitude zobaczymy na ulicach w pierwszej połowie przyszłego roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *